Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Na Evropu se řítí děsivá bouře Théta z Atlantiku: Zatím překonala všechny smutné rekordy

Zdroj: unsplash.com
+ Další fotografie
počasí
Aby toho letos nebylo málo, řítí se na Evropu bouře jménem Théta. Vytvořila se v Atlantiku blízko Kanárských ostrovů a její pozůstatky výrazně ovlivní počasí v Evropě. Meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu nám prozradila něco o bouři a jaké počasí můžeme očekávat.

„Théta je 29. letošní pojmenovanou bouří v Atlantiku a překonala tak dosavadní nejaktivnější sezonu z roku 2005 (to bylo 28. pojmenovaných bouří). Nyní postupuje k západnímu pobřeží Evropy – 15. listopadu by měla začít ovlivňovat západní pobřeží Velké Británie, Irska a Francie – přinést vydatné srážky a silný vítr. Do střední Evropy se zřejmě dostane frontální systém spojený s tlakovou níží, která z bouře vznikne,“ uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

„Letos to bude už pozůstatek čtvrté tropické bouře z Atlantiku, která se dostala k Evropě – Alpha, Epsilon a Zeta,“ uvedla Honsová. Hurikánová sezona podle meteorologů oficiálně končí 30. listopadu, ale už nyní se nad teplými vodami v Karibiku vytváří další tlaková níže, ze které se může vyskytnout další bouře. V roce 2005 se poslední tropická bouře vytvořila až 30. prosince.

Související články

Další články