Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Na Evropu se řítí cyklóna: Meteoroložka řekla, jak ovlivní počasí v Česku

Zdroj: unsplash.com
počasí
K Evropě se už ve čtvrtek přesune cyklóna, která se formuje nad Atlantikem. Nejdříve zasáhne Grónsko a Island a během pondělního dne se přesune i k nám. Meteoroložka Dagmar Honsová pro eXtra.cz prozradila, jak cyklóna ovlivní počasí v Česku.

Cyklóna se má formovat nad kanadským ostrovem Nový Foundland a poté se přesune ke Grónsku a Islandu, kde by se měla objevit v sobotu. O víkendu bude tlaková níže sílit, přinese silný vítr a v neděli se přesune nad západní Evropu.

Počasí v Česku cyklóna podle Dagmar Honsové ovlivní až v pondělí. „Během víkendu bude počasí u nás ovlivňovat výběžek vyššího tlaku vzduchu. Tlaková níže počasí u nás začne ovlivňovat až během pondělí – to se přesune nad severní Evropu a do střední Evropy k nám začne proudit vlhký vzduch z Atlantiku. Ten přinese více oblačnosti i srážek. Rychlost větru se bude v pondělí a v úterý v nárazech zastavovat u 55 km/h, ve středu na 65 km/h,“ uvedla meteoroložka pro eXtra.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu bude v Česku v pondělí občasný déšť nebo přeháňky, nad 800 metrů srážky sněhové. Nejvyšší denní teploty vyšplhají v maximech k 11 stupňům, přičemž nejnižší noční teploty mohou klesnout až k -1 stupni.

Související články

Další články