Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Na Dunaji se potopila loď s turisty: Nejméně 7 MRTVÝCH, na palubě byly i děti

Zdroj: profimedia
neštěstí
Nejméně 7 osob přišlo o život a dalších 19 se pohřešuje poté, co se ve středu večer v centru Budapešti u budovy parlamentu potopila turistická loď. O tragédii informovala agentura MTI. Loď s 33 jihokorejskými turisty a dvěma členy posádky se na Dunaji potopila v deset večer po srážce s jinou lodí.

Podle jihokorejského ministerstva si potopení lodi vyžádalo život 7 turistů, dalších 7 lidí pak bylo z vody zachráněno, jsou podchlazeni, ale stabilizováni. Devatenáct osob se stále pohřešuje, podle maďarských médií je možné, že se na palubě lodi nacházely i děti.

Pátrání za pomoci lodí, potápěčů a silných reflektorů k prosvícení vodní hladiny na místě pokračuje. Podle agentury Reuters ale velké deště způsobily, že proud Dunaje je velmi silný. Teplota vody dosahuje maximálně 15 stupňů. Podle serveru index.hu byli někteří přeživší vytaženi z vody až u Petöfiho mostu, který se od nachází zhruba 3 kilometry od budovy parlamentu, kde se loď potopila.

Jihokorejská vláda hodlá do Budapešti vyslat posily, které mají pomoct s pátráním. Podle záchranářů jsou ale šance na nalezení dalších přeživších každou chvíli menší.

Související články

Další články