Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Na děti spadla škola! Zemětřesení v Mexiku už si vyžádalo 248 obětí

Lidé zůstávají pořád uvězněni v troskách budov.
Při úterním zemětřesení v Mexiku zahynulo nejméně 248 lidí. Počet obětí bude pravděpodobně stoupat. Mezi mrtvými je i 22 dětí, které záchranáři vytáhli ze zřícené budovy školy. Téměř polovina obětí je z hlavního města Mexico City, kde zemětřesení udeřilo nejvíce.

Téměř 80 pohřešovaných a pořád se odklízejí trosky. Tak vypadá katastrofa přímo v Mexico City. Ze zřícené budovy soukromé školy hasiči vytáhli těla dvaadvaceti dětí, na které se škola zřítila. Dalších 30 dětí a osm dospělých ze školy se pohřešuje.

„V době, kdy jsem tam byl, byly slyšet hlasy. Viděl jsem, jak (záchranáři) žádají o ticho, aby slyšeli ty hlasy,“ uvedl médiím vedoucí úřadu civilní ochrany Luis Peunte.

Lidé jsou doteď uvězněni v domech a čekají na pomoc. Zemětřesení v metropoli udeřilo s 7,1 jednotkami Richterovy škály. Řada lidí se snaží najít své pohřešované příbuzné za pomoci sociálních sítí.

Prezident Mexika Enrique Peňa Nieto svolal jednání krizového štábu. Desítky domů se zhroutily i v okolí Mexiko City. Zemětřesení udeřilo přímo v den výročí devastujících otřesů z roku 1985, které zabily přes 3000 lidí.

Související články

Další články