Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Na demonstraci proti Babišovi se sjelo celé Česko, lidé zaplnili Václavák!

Zdroj: Twitter
+ Dalších 10 fotografií
Demonstrace
Už počtvrté protestují lidé proti premiéru Andreji Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové. Václavské náměstí zaplnili lidé ze všech koutů Česka, podle organizátorů jich přišlo na 50 tisíc. Demonstranti požadují odvolání Benešové a záruku nezávislosti justice.

České Budějovice, Zlín, ale i Brno nebo Plzeň. Na pražské Václavské náměstí v úterý přijeli lidé z celého Česka, aby demonstrovali proti předsedovi vlády Andreji Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové.

Podle organizátorů protestu se do Prahy sjelo na 50 tisíc lidí. Požadují konec Benešové na ministerstvu a záruky, že nezávilost české justice zůstane zachována.

"Třikrát jsme zaplnili Staromák a náměstí po celé republice. Protože premiér s Marií Benešovou naše požadavky buď ignorují, nebo se jim vysmívají, svoláváme občany a občanky z celé České republiky v úterý 21. května v 18:30 na Václavák! Je čas vystavit premiérovi účet," vzkázali organizátoři na Facebooku.

Babiš označil demonstrace za "normální kampaň". "Považuji to za divadlo. Demonstrace jsou načasované před eurovolbami, aby se naši političtí oponenti snažili burcovat voliče," řekl předseda vlády.

Jestliže nebude požadavkům protestujících vyhověno, svolají na 28. května další demonstraci.

Související články

Další články