Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Na D1 zastavili dodávku s uprchlíky! Mačkalo se jich tam 13 migrantů, z toho 3 děti

+ Další fotografie
Migranti
Ve čtvrtek ráno kolem deváté hodiny ranní policisté odhalili dodávku plnou uprchlíků. Auto bylo odstaveno na dálnici D1 a uvnitř bylo 13 běženců, z toho tři děti v přibližném věku 4 let.

Tři děti ve věku čtyř let a deset dospělých migrantů bylo objeveno policisty na dálnici D1. Ve čtvrtek v 9 hodin ráno byla odstavena dodávka na 162. kilometru u Velké Bíteše, ve které byla falešná přepážka a za ní se skrývali běženci.

Auto Mercedes mělo britské poznávací značky. „Vozidlo jsme vytipovali na základě poznatků Ředitelství služby cizinecké policie a dobré mezinárodní policejní spolupráce s okolními státy (Německo, Slovensko a Maďarsko). Na základě těchto poznatků jsme dodávku monitorovali s podezřením, že by mohla sloužit k nelegálnímu převozu osob přes státní hranice ČR, což se po jejím zastavení a důsledné kontrole potvrdilo,“ sdělil policejní mluvčí Jozef Bocán.

„Nyní budou cizinci převezeni k prvotním úkonům na Krajské ředitelství policie kraje Vysočina – odbor cizinecké policie, kde se rozhodne o jejich dalším osudu. Řidič vozidla je litevské státní příslušnosti a je podezřelý z převaděčství,“ do­dal.

Mohlo by vás zajímat

Další články