Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Na D1 zastavili dodávku s uprchlíky! Mačkalo se jich tam 13 migrantů, z toho 3 děti

Na D1 zastavili dodávku s uprchlíky! Mačkalo se jich tam 13 migrantů, z toho 3 děti
Zdroj: Policie ČR
Migranti
Ve čtvrtek ráno kolem deváté hodiny ranní policisté odhalili dodávku plnou uprchlíků. Auto bylo odstaveno na dálnici D1 a uvnitř bylo 13 běženců, z toho tři děti v přibližném věku 4 let.

Tři děti ve věku čtyř let a deset dospělých migrantů bylo objeveno policisty na dálnici D1. Ve čtvrtek v 9 hodin ráno byla odstavena dodávka na 162. kilometru u Velké Bíteše, ve které byla falešná přepážka a za ní se skrývali běženci.

Auto Mercedes mělo britské poznávací značky. "Vozidlo jsme vytipovali na základě poznatků Ředitelství služby cizinecké policie a dobré mezinárodní policejní spolupráce s okolními státy (Německo, Slovensko a Maďarsko). Na základě těchto poznatků jsme dodávku monitorovali s podezřením, že by mohla sloužit k nelegálnímu převozu osob přes státní hranice ČR, což se po jejím zastavení a důsledné kontrole potvrdilo," sdělil policejní mluvčí Jozef Bocán.

"Nyní budou cizinci převezeni k prvotním úkonům na Krajské ředitelství policie kraje Vysočina – odbor cizinecké policie, kde se rozhodne o jejich dalším osudu. Řidič vozidla je litevské státní příslušnosti a je podezřelý z převaděčství," dodal.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy