Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Na D1 je DOPRAVNÍ ARMAGEDON: Babiš vyhání Američany z dálnice, ta stojí

Zdroj: profimedia.cz
konvoj
Pokud do Brna nemusíte, tak se na cestu nevydávejte. Jízda přes D1 je jen pro odvážné. Dálnice v podstatě stojí a cesta se může protáhnout až o 2,5 hodiny. Dálnici zablokoval konvoj amerických vojáků, kteří se přesouvají na cvičení do Maďarska a Rumunska. Poslední část konvoje nakonec musela zastavit, Andrej Babiš nařídil, aby vojáci počkali do noci.

Situace na D1 je opět strašidelná. Na vině je hustý provoz, do kterého u Velkého Beranova a Větrného Jeníkova navíc najíždí americký konvoj. Premiér Andrej Babiš v rozhovoru na serveru Blesk.cz označil dopravní kolaps za krizový a jedná o východisku. „Je to krizová situace, kterou řešíme. Musí opustit dálnici a počkají si do noci,“ řekl.

Cesta do Brna se může protáhnout až o dvě hodiny. Podle řidičů je to opravdu pekelná situace. Před Humpolcem na 90. kilometru se řidiči mohou zdržet až hodinu a půl, u Zruče nad Sázavou na 56. kilometru do 60 minut, píše web idnes.cz.

"Konvoj je na 110. kilometru, za ním je asi pětikilometrová kolona. Máme hlášené drobné nehody, ale nic vážného,“ uvedl mluvčí mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Poslední tři konvoje amerických vojáků nakonec musely před polednem zastavit. Dvě skupiny byly staženy do Bernatic, jedna do Staré Boleslavi.

Až vojenský konvoj D1 opustí, měla by kolona začít pomalu ustupovat. Prozatím se 6 skupin stále ještě nachází na českých dálnicích, dalších 5 je už na Slovensku.

Související články

Další články