U slovinské Ptuje se objevují kolony kvůli stavbě dálnice A4 kousek za městem Ptuj a u hraničního přechodu Macelj/Gruskovje. Zejména o víkendu zde můžete strávit několik hodin.

Kvůli stavbě dálnice A4 ve Slovinsku mezi městem Ptuj a hraničním přechodem Macelj/Gruskovje se tvoří dopravní zácpy a zejména o víkendu se můžete v koloně zdržet i několik hodin. Pracovníci infoservisu ÚAMK doporučují objížďku přes hraniční přechod Zavrč nebo Trnovec, dále na Varaždin a když budete pokračovat po dálnici A4, tak se v pořádku dostanete až do Záhřebu. I zde čekejte zdržení, ale v řádech desítek minut. Informoval tak portál tn.cz

V Rakousku je do října uzavřen tunel Arlberg.

Cestující v Tyrolsku a Vorarlbersku čekají těžké časy. Na dálnici SS 16 se kvůli rozsáhlým opravám zavřel až do 2. října tunel Arlberg. Během těchto oprav bude doprava odkloněna přes pararelní průsmyk Arlberg. Mimo dopravní špičku zde dochází ke ztrátě 15 až 20 minut, ale kvůli prázdninám se zde předpokládají dlouhé dopravní zácpy. Ztráta času se tak může výrazně zvýšit.

Další dopravní omezení v Rakousku

Od pondělí 10. července do neděle 3. září se v Rakousku opravuje dálnice A23 pár kilometrů od Vídně. Opravuje se zde vozovka a dva tunely mezi exity Stadlau a Hirschstetten. Rakouští správci komunikací doporučují místo objíždět sjetím na rychlostní dálnici S1 a dále pokračovat po dálnici A22, na kterou můžete najet už ve Znojmě.

Brennerská dálnice A22 je také uzavřena. V neděli 16. července bude od 6:45 do cca 9:45 uzavřena italská část Brennerské dálnice A22 mezi exity Sterzing a Bixen. Uzavřena bude i souběžná rychlostní silnice SS 12 mezi obcemi Sterzing a Mittewald a nedaleká železniční trať. Důvodem uzavírky je likvidace pumy z druhé světové války. Kdo se tomuto chce vyhnout, doporučuje se místo objet přes Reschenpass, Jaufenpass nebo údolí Pustertal. Objízdná trasa je však vhodná jen pro osobní dopravu.

Ceny pohonných hmot

Ceny pohonných hmot klesly skoro u všech sledovaných států v zahraničí. Jen u Maďarska a Slovinska ceny pohonných hmot nepatrně rostly. ÚAMK zaznamenalo mírný pokles ceny nafty a LPG na Slovensku. Cena Naturalu 95 však cena stoupla. Nejdražší pohonné hmoty jsou ve Francii a v Chorvatsku. Nejlevněji natankujete ve Slovinsku.