Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Na Česko udeřily bouřky: Hasiči odklízejí popadané stromy. V Rakovníku uvízla auta na zatopených silnicích

Na Česko udeřily bouřky: Hasiči odklízejí popadané stromy. V Rakovníku uvízla auta na zatopených silnicích
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Počasí
Bouřky se ženou Českem. První udeřily v Libereckém a Středočeském kraji a na Vysočině. Český hydrometeorologický ústav varoval nejen před deštěm, ale i silným větrem a kroupami. Výstraha pro celou zemi platí až do dnešní noci.

„Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek zejména s přívalovými srážkami kolem 30 milimetrů,“ informoval Český hydrometeorologický ústav. Ten vyhlásil výstrahu od nedělního poledne do 22 hodin. I přes pravděpodobnou nízkou intenzitu srážek ale meteorologové očekávají rozvodnění malých toků, zatopení podchodů, podjezdů a sklepů.

Hasiči už začínají být v pohotovosti. Ve Štětí v Ústeckém kraji odklízeli vyvrácené stromy, které popadaly na zaparkovaná auta.

„Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem,“ upozorňuje ČHMÚ. Apelují také na řidiče aut, aby v bouřce snížili rychlost jízdy a jeli velmi opatrně.

V Rakovníku dokonce déšť způsobil zatopení viaduktu, kde uvízla osobní auta. Ta museli vytáhnout hasiči. Během několika minut se zatopily silnice a na místě padaly i stromy.

Hladina řeky Loučná v Pardubickém kraji již stoupla na první povodňový stupeň. Stejně je na tom i Lužická Nisa.

Související články

Další články