Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Na Česko udeřily bouřky a kroupy o velikosti golfového míčku: Zabedněte okna a dveře

Zdroj: Facebook.com
Předpověď počasí
O víkendu si Češi užívali extrémně teplého počasí a kdokoliv, kdo nemusel být doma, vyrazil někam k vodě. Zatímco v sobotu bylo polojasno až oblačno, v neděli si hlavně v Čechách lidé užívali sluníčka a na některých místech až přes 30 °C. Horký víkend ale vystřídaly bouřky a krupobití.

V pondělí ve večerních hodinách dorazily do Česka bouřky a krupobití. Na západě a severu Čech platí až do zítřejšího rána vysoký stupeň nebezpečí bouřek. Extrémně teplý víkend tak vystřídal silný déšť a kroupy o velikosti golfového míčku.

V noci z pondělí na úterý očekávejme přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné a k ránu ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 20 až 16 °C, na západě až 14 °C. V úterý bude podle Českého hydrometeorologického úřadu jasno až polojasno, v Čechách během odpoledne převážně oblačno a zejména v západní polovině místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné s kroupami, nárazy větru a přívalovým deštěm.

Nejvyšší teploty 29 až 33 °C, na západě kolem 28 °C, v 1000 m na horách kolem 23 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině a jihu Moravy čerstvý 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. V západní polovině Čech slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s v bouřkách přechodně zesílí.

"Obrovské kroupy o průměru 5 cm v Lubech u Chebu! Dejte pozor na bouřky, jsou velice nebezpečné," varují meteorologové.

Související články

Další články