Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Na Česko udeří silný vítr: Meteorologové varují před nebezpečím úrazu

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Výstraha
Přidělat vše pohyblivé nebo snadno přemístitelné, vítr se opět vrací a připravte se, bude to foukat pořádně. Od pátku 21. února od třetí hodiny ranní totiž znovu platí výstraha před silným větrem pro jednu část republiky, od šesti ráno zase pro druhou část.

Český hydrometeorologický ústav vydal ve čtvrtek dopoledne výstrahu, před silným větrem na území České republiky. Rychlost větru může dosáhnout až 70 kilometrů v hodině.

Od třetí hodiny ranní platí výstraha zejména pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj. Před polednem by se měl vítr uklidnit. Od šesté hodiny ranní je výstraha platná pro Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský kraj a Vysočinu. Tam by se měl vítr usměrnit kolem druhé hodiny odpoledne.

Doporučení

Hrozí poškození stromů a lesních porostů, je možné menší poškození budov. Vyhněte se uvolněným předmětům a zlomeným větvím, vítr může zkomplikovat dopravu. Chodci by měli dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a omezit túry a procházky.

Meteoroložka Dagmar Honsová se vyjádřila tak, že vítr jen tak neustane po pátečním poledni, foukat bude celý víkend až do první poloviny příštího týdne. To znamená, že i když se teploty dostanou nad 10 stupňů, pocitově bude díky vichru méně. Na horách by mělo pršet a obleva by se měla silným větrem zpomalit.

Páteční předpověď

V noci ze čtvrtka na pátek bude oblačno až zataženo, ve druhé polovině noci od severozápadu na většině území déšť nebo přeháňky přecházející ve srážky smíšené a sněhové. Ojediněle bouřky. Nejnižší teploty +3 až 0 °C, na horách +1 až –2 °C.

V pátek během dne bude proměnlivá oblačnost, ojediněle, na horách zpočátku místy, sněhové přeháňky, v nížinách i srážky smíšené nebo dešťové. Nejvyšší teploty 3 až 6 °C, na horách –2 až +1 °C.

Související články

Další články