Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Na Česko se ženou silné bouřky: ČHMÚ varuje i před přívalovými dešti, kde udeří?

Na Česko se ženou silné bouřky: ČHMÚ varuje i před přívalovými dešti, kde udeří?
Zdroj: Profimedia
výstraha
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v platnost výstrahu. Meteorologové varují před silnými bouřkami doprovázenými přívalovým deštěm, které na Česko udeří ve středu krátce po poledni.

Na Českou republiku se ženou silné bouřky. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, kde varují před jevem s vysokou pravděpodobností výskytu, a to před silnými bouřkami doprovázenými přívalovými srážkami kolem 30 mm.

Na pozoru by se měl mít především Jihočeský kraj a Kraj Vysočina. Bouřky by měly udeřit kolem jedné hodiny odpolední. Výstraha platí až do středeční jedenácté hodiny večerní.

A jaká jsou doporučení ke zmírnění následků jevů? "Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nebezpečí mohou představovat také blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně," upozorňují meteorologové z ČHMÚ.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy