Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Na Česko se žene v pátek 13. obrovská bouře: Přinese vichřici, prudký déšť a sníh

Zdroj: Unsplash.com
+ Dalších 9 fotografií
VÝSTRAHA
Západní a severozápadní Evropa bude v následujících dnech sužována silným větrem a prudkými srážkami. Toto počasí se dotkne i Česka, především v pátek a v sobotu bude na našem území foukat vítr dosahující rychlosti 70 kilometrů za hodinu. Přijdou navíc i četnější dešťové přeháňky a sněžení.

Silná cyklóna mířící k Evropskému kontinentu zatím nejhůře působila na Islandu, kde řádí sněhová bouře a vítr dosahoval síly hurikánu. Bouře v následujících dnech zasáhne britské ostrovy, Francii, Německo, ale i Česko. Meteorologové vydali výstrahu.

Zatímco v sousedním Německu cyklóna způsobí sněhové bouře a přinese vítr o rychlosti orkánu, Česko by s největší pravděpodobností neměla zasáhnout tak výrazně. Na našem území by měl vítr dosahovat rychlosti maximálně 70 kilometrů v hodině, v horských oblastech to ale může být i o něco víc.

Výstraha

Výstraha před silným větrem platí pro Prahu, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Pardubický kraj a Kraj Vysočina. Meteorologové varují před nebezpečím úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možnými komplikacemi v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Bouře do Česka dorazí v pátek, v sobotu ve večerních hodinách už by měla odeznívat. V neděli zároveň výrazně ubude srážek a teploty stoupnou až k 11 stupňům. Vítr bude postupně slábnout.

Související články

Další články