Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Na Česko se žene silný vítr: Zabedněte okna, varují meteorologové

Zdroj: Profimedia.cz
Předpověď počasí
Už zítra bude v západní polovině Česka pořádně foukat. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu už vydali varování, které platí od zítřejšího rána až do pondělního dopoledne. V nárazech může být rychlost větru až 65 km/h.

„Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií,“ uvádí meteorologové z ČHMÚ.

Výstraha platí pro západní polovinu Čech a Krkonoše, ale silný vítr bude i ve východní části republiky, konkrétně ve Zlínském a Moravskoslezském kraji. Co se týče počasí, čeká nás v neděli poměrně teplo.

„Bude oblačno až zataženo, na Moravě a ve Slezsku zpočátku místy až polojasno. Na západě a severu místy, jinde jen ojediněle občasný déšť, nad 1000 m déšť sněhem nebo sněžení. Večer od západu srážky četnější a v polohách nad 700 m postupně sněhové. Ráno na Moravě ojediněle mlhy. Nejvyšší teploty 6 až 10 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C, na Šumavě až 6 °C,“ stojí v předpovědi.

Související články

Další články