Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Na Česko se žene silný vítr: Hasiči jsou v pohotovosti, platí výstraha meteorologů

Zdroj: Hasiči Olomouc
+ Další fotografie
počasí
Vážné škody může napáchat silný vítr, který v noci ze soboty na neděli udeří na Česko. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) proto vydali výstrahu a hasiči jsou v pohotovosti. K popadaným stromům museli vyjíždět už v pátek večer.

Vítr o síle 70 km/h se žene na Česko, na horách bude dosahovat rychlosti až 90 km/h. Hrozí poškození stromů a lesních porostů a škody na budovách.

Popadané stromy museli hasiči na Olomoucku řešit už v noci na sobotu. "V souvislosti se silným větrem jsme zaznamenali během noci v této oblasti 13 výjezdů," informovali na Twitteru.

Od neděle ráno do pondělí bude v platnosti výstraha ČHMÚ, která se týká krajů Jihomoravského (Břeclav, Bučovice, Hodonín, Hustopeče, Kyjov, Mikulov, Slavkov u Brna, Veselí nad Moravou, Vyškov), Olomouckého (Hranice, Jeseník, Lipník nad Bečvou, Olomouc, Prostějov, Přerov, Šternberk), Zlínského a Moravskoslezského.

"Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií," doporučují meteorologové.

Silný vítr navíc na většině území Česka doprovodí déšť. Nejvyšší teploty 11 až 15 °C, na Moravě a ve Slezsku 14 až 18 °C, v 1000 m na horách kolem 9 °C, v Jeseníkách a Beskydech kolem 12 °C.

Související články

Další články