Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Na Česko se žene pořádná chumelenice: Zapadáme těžkým mokrým sněhem

Na Česko se žene pořádná chumelenice: Zapadáme těžkým mokrým sněhem
Zdroj: Facebook
Výstraha
Letos svatý Martin opravdu dorazí na bílém koni, jak by tomu mělo podle pranostik být. Ovšem na většině území bude mít lehké zpoždění a můžeme ho tak očekávat v úterý. Na horách už kolem deseti cm napadlo. Meteorologové dokonce vydali před sněhem výstrahu.

Dnes oslavujeme den svatého Martina. Podle pranostik s sebou tenhle den přináší i sníh. A letos tomu tak opravdu bude. Martin na bílém koni dorazil na hory, zbytek republiky to čeká zítra.

Meteoroložka Dagmar Honsová varuje, že Česko v úterý zasáhne silná chumelenice. "Už během úterý očekáváme v Čechách odpoledne od 400 m místy i vydatné sněžení, kdy do středečního rána napadne od 5 do 10 cm sněhu. Ve středu a ve čtvrtek očekáváme v Čechách od 400 m nad mořem dalších 5 až 10 cm mokrého a těžkého sněhu," sdělila pro eXtra.cz Honsová.

Český hydrometeorologický ústav dokonce vydal v platnost výstrahu. Varuje před mokrým a těžkým sněhem. "Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Nezapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku. Na horách dodržovat pokyny Horské služby," varuje ČHMÚ.

O víkendu by se ale mělo výrazně oteplit. V maximech se očekává až 15 °C.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy