Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Na Česko se žene mráz a sníh: Teplý víkend vystřídá zima, ochladí se o 25 stupňů

Připravte si kulichy.
Zdroj: unsplash.com
počasí
Podzim příští týden odvrátí svou příznivou tvář, teploty okolo 20 stupňů už nebudou. Víkend bude ještě příjemný, ale od pondělí se začne výrazně ochlazovat. V noci už bude dokonce mrznout, teploty spadnou k -5 stupňům. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

O víkendu se můžete těšit ještě na 20 stupňů, od začátku příštího týdne se ale výrazně ochladí. Teploty spadnou až o 10 stupňů, v noci už bude i mrznout. Podle předpovědi ČHMÚ se v nočních hodinách máme připravit až na -5 stupňů.

Čtvrtek

Zpočátku zataženo nízkou oblačností a mlhy, na východě a severovýchodě většinou skoro jasno a jen ojediněle mlhy. Během dne skoro jasno postupně na většině území, nízká oblačnost se udrží jen ojediněle, hlavně na severozápadě. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, na východě ojediněle kolem 13 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 23 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 14 °C, v 1000 m na horách kolem 17 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s. Ve východní polovině území mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s bude večer slábnout.

Pátek

Oblačno až polojasno, zpočátku místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. K večeru ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, na východě místy až 22 °C. Slabý západní vítr 1 až 4 m/s.

Sobota

Jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Neděle

Zpočátku jasno až polojasno, místy mlhy nebo nízká oblačnost. V průběhu dne od severozápadu přibývání frontální oblačnosti a na většině území přeháňky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C.

Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C, na západě a severozápadě kolem 15 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

Pondělí

Polojasno až oblačno, na jihu zpočátku až zataženo. Místy přeháňky, postupně nad 1000 m sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na jihu a východě kolem 7 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Úterý až čtvrtek

Zpočátku proměnlivá oblačnost a místy přeháňky, od vyšších poloh sněhové. Během období postupné ubývání srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty +3 až -2 °C, postupně až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 9 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy