Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Na Česko se valí teplá fronta: Kdy konečně přijde léto a tropy?

Zdroj: pixabay
předpověď na červen
Kdo se po dlouhé a mrazivé zimě těšil na to, že už v květnu bude pěkně teplo, tak se šeredně zmýlil. Většinu měsíce propršelo a teploty se držely hodně nízko. To se však má konečně změnit. Meteorologové předpovídají teplý červen a parné léto. Už příští týden by měly přijít tropy a počasí by se mělo zkazit jen na chvíli a to na poslední týden v červnu.

"Předpokládáme, že období od 3. do 30. června 2019 bude teplotně nadprůměrné až průměrné. První týden bude teplotně nadprůměrný, minimální noční teploty budou klesat většinou na 16 až 10 °C," informuje Český hydrometeorologický ústav.

Maximální denní teploty budou stoupat na 25 až 31 °C, v závěru týdne poklesnou na 21 až 25 °C. Další týdny budou teplotně slabě nadprůměrné až průměrné. Poslední týden období by měl být teplotně průměrný s týdenním průměrem nejnižších nočních teplot kolem 12 °C a týdenním průměrem nejvyšších denních teplot kolem 23 °C.

Období jako celek by mělo být srážkově průměrné, stejně tak i jednotlivé týdny období. Průměrné týdenní úhrny se budou pohybovat kolem 15 mm. Už v neděli bude jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy.

Odpoledne a večer při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle, na východě na horách místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C.

Od pondělí očekávejme tropy, které budou doprovázet přeháňky a na některých místech Česka i bouřky. Bude jasno nebo skoro jasno, ráno ojediněle mlhy. Odpoledne a večer při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C.

Související články

Další články