Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Na Česko se valí sníh: Na horách napadne až 15 centimetrů, nadílka bude i v nížinách

Zdroj: Pixabay
počasí
Na víkend si počasí pro obyvatele Česka připravilo překvapení. Slunečná obloha se zatáhne a na naše území přijde výrazné ochlazení doprovázené sněžením. Na horách by mělo podle Českého hydrometeorologického ústavu napadnout až 15 centimetrů sněhu, nadílky se ale dočkají i v nížinách.

Bílých Vánoc jsme se nedočkali, milovníci zimy a příznivci zimních sportů se ale mohou začít radovat. Společně s výrazným ochlazením, během kterého se i denní teploty dostanou pod nulu, dorazí pořádná sněhová nadílka.

V pátek bude zataženo nízkou oblačností, ojediněle mlhy, i mrznoucí. Zpočátku místy, postupně jen ojediněle polojasno. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, v Čechách a ve Slezsku místy kolem 6 °C.

Na sobotu meteorologové předpovídají zataženo až oblačno, od západu na většině území občasný déšť, nad 800 m, postupně nad 500 m sněžení. Na východě a později večer i jinde srážky většinou sněhové. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, v Čechách ojediněle až 5 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo, místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, v jihovýchodní polovině území četnější. Přes den v polohách pod 300 m i srážky smíšené. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C.

Pondělní mírné oteplení

Ačkoliv víkend bude chladný, sníh zřejmě nevydrží dlouho. V pondělí bude většinou oblačno, zpočátku zejména na východě místy, jinak jen ojediněle slabé sněžení. Přes den v polohách pod 400 m i srážky smíšené. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C.

V úterý má dle předpovědi být oblačno až zataženo, zpočátku místy až polojasno. Ojediněle, postupně místy slabé sněžení, v nižších polohách i déšť se sněhem. Nejnižší noční teploty 0 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -7 °C.

Související články

Další články