Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Na Česko se valí silné bouřky a kroupy! Aktuální je i hrozba záplav

Doprovázející přívalový déšť může zvednout hladiny menších toků.
Český hydrometeorologický ústav varuje před přívalem silných bouřek, které mají být na západě Čech už v pátek večer. Hlášen je také přívalový déšť, který může zvednout hladiny menších roků. Na východě republiky naopak meteorologové varují před vysokými teplotami.

Bouřky by měly dorazit už v pátek večer. Nejvíce zasaženými oblastmi bude Karlovarský a Plzeňský kraj. Právě tam by měly být bouřky nejsilnější. Výstraha platí i pro Jihočeský, Liberecký, Ústecký, Středočeský kraj a Prahu od pátečního večera po celou noc.

Silné bouřky se přiřítí v doprovodu krup a přívalového deště, který může zvednout hladiny potoků a menších řek. Je dokonce pravděpodobné krátkodobé překročení stupňů povodňové aktivity.

Do Česka přes Německo postupuje studená fronta. Při jejím postupu dále na východ budou bouřky slábnout. I tak stále platí od pátečních 23:00 výstraha i pro Vysočinu, Královéhradecký a Pardubický kraj.

ČHMÚ varuje před vysokými teplotami na Moravě. Zejména Jihomoravský, Zlínský a Olomoucký kraj. Teploty by se měly vyšplhat nad 30 stupňů v pátek odpoledne.

Podrobnou předpověď a varování ČHMÚ naleznete ZDE.

Související články

Další články