Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Na Česko se valí hnusná gigantická klíšťata: Mohou se nasát až do velikosti 2,5 centimetru

Klíšťata
Do České republiky si to namířila klíšťata z jihu Evropy nebo dokonce až z Afriky. Na naše území se jich dostává stále více. Klíšťata rodu Hyalomma jsou schopna se nasát až do velikosti dvou a půl centimetru.

Stále více klíšťat rodu Hyalomma se objevuje na území České republiky. Tato klíšťata se sem dostávají z jihu Evropy nebo z Afriky. Aktuálně se vynořují zejména v teplých oblastech Čech a Moravy.

Cizokrajná klíšťata poznáte velmi snadno. Oproti běžnému klíštěti obecnému jsou totiž gigantická. Mohou se nasát až do velikosti dvou a půl centimetru.

Exotický druh však pro lidi velkou hrozbu nepředstavuje. Dospělé klíště cizopasí zejména na velkých kopytnících, tedy koních a dobytku. Že začne sát na člověku, je spíše výjimečné.

Mnohem častěji můžeme v Česku narazit na pijáka lužního, který je významně větší. Je přenašečem mnoha patogenů, které způsobují nebezpečná onemocnění zvířat i lidí.

Související články

Další články