Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Na Česko se řítí studená fronta: Teplý víkend vystřídá zima a déšť

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Předpověď počasí
S počasím to je v Česku jako na houpačce. Sice se chýlí květen pomalu ke konci, ale o létě zatím nemůže být řeč. O víkendu se sice počasí umoudří a na chvíli vyleze sluníčko, ale začátek nového týdne bude opět hnusně a zima. Podle Českého hydrometeorologického ústavu se na Česko řítí studená fronta.

Po vydatných deštích a studeném počasí si většina Čechů nepřeje nic jiného, než aby konečně dorazilo léto. Jenomže na ty opravdové letní teploty si budeme muset ještě chvíli počkat. Ani poslední týden v květnu nebude nijak optimistický, i když by nás víkend mohl na chvíli přesvědčit o opaku.

„O víkendu bude přes střední Evropu postupovat k jihovýchodu zvlněná studená fronta. Začátkem příštího týdne se nad naším územím bude udržovat nevýrazné tlakové pole. V úterý nás začne ovlivňovat zvlněná studená fronta od západu, která bude ve středu zvolna postupovat přes naše území dále k východu. Za ní k nám přechodně pronikne chladnější vzduch od severozápadu,“ varuje ČHMÚ.

Trochu sluníčka si ale přece jenom užijeme v sobotu a neděli. V sobotu očekávejme oblačno až polojasno, během dne postupně od severozápadu místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Na jihovýchodě a východě srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, na severovýchodě místy až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C.

Neděle se ponese v podobné duchu. Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. V jihovýchodní polovině území místy přeháňky, ojediněle bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Slabý proměnlivý, během dne přechodně mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

Od pondělí se začne počasí kazit a v úterý můžeme očekávat, že bude převážně zataženo, občas déšť nebo přeháňky, místy i trvalejší srážky. Ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C a do konce týdne se počasí nemá podle meteorologů zlepšit.

Související články

Další články