Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Na Česko se řítí hrozné bouřky, meteorologové rozšířili výstrahu: Týdenní předpověď

Na Česko se řítí hrozné bouřky, meteorologové rozšířili výstrahu: Týdenní předpověď
Zdroj: pixabay.com
počasí
V Česku aktuálně panuje tropické počasí, které má pokračovat i v následujících dnech. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu, která varuje před velmi vysokými teplotami. Výstrahu meteorologové navíc rozšířili i o silné bouřky, které by měly přijít v pondělí.

V posledních dnech jsou v České republice opravdu vysoké teploty. Kvůli velkému horku vydali meteorologové z ČHMÚ výstrahu, kde například upozorňují, aby lidé dodržovali pitný režim. Výstrahu před vysokými teplotami meteorologové prodloužili do pondělí.

Další výstraha

ČHMÚ dnes vydal další výstrahu. Meteorologové varují před silnými bouřkami. Na pozoru by se měli mít především lidé z Prahy, Středočeského, Karlovarského, Ústeckého, Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

"Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek, zejména s přívalovými srážkami kolem 35 mm," upozorňují meteorologové.

A jaká jsou doporučení pro zmírnění následků jevu? "Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně," píše ČHMÚ.

Týdenní předpověď počasí

Pondělí

Jasno až polojasno, během dne až oblačno a zejména v Čechách místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C, v severozápadní polovině Čech až 33 °C, v 1000 m na horách kolem 22 °C. Slabý, během dne přechodně mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 5 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Úterý

Jasno až polojasno, přechodně až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Slabý, během dne přechodně mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 5 m/s. V bouřkách vítr přechodně zesílí.

Středa

Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Slabý, během dne mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Čtvrtek

Jasno až polojasno. Večer na západě přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Slabý, během dne přechodně mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Pátek

Oblačno až zataženo, na východě zpočátku polojasno. Od západu postupně na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s se bude v Čechách měnit na jihozápadní. V bouřkách vítr přechodně zesílí.

Víkend

Oblačno až zataženo, zpočátku na většině území, postupně místy déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 28 °C.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy