Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Na Česko se řítí další silné bouřky: Přívalový déšť spláchne devět krajů

Na Česko se řítí další silné bouřky: Přívalový déšť spláchne devět krajů
Zdroj: Pixabay
Výstraha

Česko se letos bouřek zřejmě nezbaví. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal další výstrahu, která se týká hned devíti krajů. V nich by měly v neděli 22. srpna zuřit silné bouřky. Meteorologové také varují před přívalovými dešti. 

"Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek se srážkovými úhrny kolem 30 mm," uvádí ČHMÚ ve výstraze, která platí od nedělního poledne do půlnoci. Bouřky by měly zasáhnout Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj a Moravskoslezský kraj.

"Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů," varují meteorologové. 

Varování pro řidiče

Nebezpečí podle ČHMÚ mohou představovat také kroupy a blesky. "Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty," uvádí ústav. 

Velice opatrní by měli být také řidiči. Během bouřky by měli snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Měli by se také vyhnout místům, kde vzniká zatopení vozovky. 

Související články

Další články