Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Na Česko padne bílá peřina, meteorologové vydali výstrahu: Mapy sněhu

Varování před sněhem: Napadne až 10 centimetrů
Zdroj: Profimedia
počasí

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před hustým sněžením. Část republiky pokryje až deseticentimetrová vrstva nového sněhu. Výstraha platí od nedělní šesté hodiny ráno až do večera.


Výrazné sněžení zasáhne v neděli část České republiky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu od nedělní šesté hodiny ranní do osmé hodiny večerní, přičemž napadnout by mohlo až 10 centimetrů sněhu.

Konkrétně platí výstraha pro tyto kraje a okresy: Středočeský (Benešov, Čáslav, Kutná Hora, Sedlčany, Vlašim, Votice), Jihočeský, Královéhradecký (Broumov, Dobruška, Dvůr Králové nad Labem, Hořice, Hradec Králové, Jaroměř, Kostelec nad Orlicí, Náchod, Nové Město nad Metují, Nový Bydžov, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov, Vrchlabí), Pardubický, Jihomoravský (Blansko, Boskovice, Tišnov, Vyškov), Olomoucký (Jeseník, Konice, Litovel, Mohelnice, Olomouc, Prostějov, Šternberk, Šumperk, Uničov, Zábřeh), Moravskoslezský kraj (Bruntál, Kravaře, Krnov, Opava, Rýmařov, Vítkov) a Vysočinu.

Meteorologové předpovídají, že napadne mezi pěti a deseti centimetry nového sněhu, který bude dělat problémy především řidičům, ale i chodcům. Lidé by tak měli být na svých cestách opatrní. Podívejte se na mapy sněhu v galerii


Související články

Další články