Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Na Brněnsku se zvrtla nelegální narozeninová oslava: Opil se tam nezletilý chlapec

Zdroj: profimedia
+ Další 4 fotografie
Přestupky
Policisté na jihu Moravy provedli přes 1700 kontrol, kdy většina z nich byla bezproblémová. Ale i přes vládní opatření se našla parta lidí, která si uspořádala narozeninovou oslavu, kde nesměl chybět alkohol. Večírek při nouzovém stavu a omezení pohybu se odehrál v Přízřenicích na Brněnsku. Navíc s sebou měli i opilého nezletilého... Informoval o tom Brněnský deník.

Policie to s některými občany nemá při pandemii koronaviru vůbec jednoduché. Nenošení roušek, shromažďování či jiné porušování vládních nařízení, s tím vším se musí od začátku nouzového stavu policisté potýkat. Už jste si mohli všimnout například porušování v Ostravě, kde si parta mladíků vyrazila bez roušek zakopat na hřiště

Nebo také nedávný incident, kde policista údajně zfackoval mladou ženu, protože byli ve větší partě u rybníka, i když se má ven vycházet maximálně po dvou. Na jihu Moravy během neděle proběhlo zhruba 1700 kontrol, z čehož byla většina bez postihu. I tak se ale našel někdo, kdo si z karantény nic nedělá...

Zdravotníci a nalévání nezletilým

"Většina byla bez problémů, ale šedesát přestupků bylo nutné řešit buď na místě nebo oznámením příslušnému správnímu orgánu," uvedl pro Brněnský deník policejní mluvčí Pavel Šváb. Navíc informoval o narozeninové oslavě, které si všimli díky zraněnému chlapci. V Přízřenicích na Brněnsku si někdo neodpustil večírek s alkoholem.

"Nelegální sešlost na sebe večer upozornila zbytečnou agresivitou při ošetřování neplnoletého zraněného mladíka. Ten byl pod vlivem alkoholu, nadýchal skoro dvě promile," doplnil mluvčí o situaci na oslavě. Zdravotníci právě kvůli tomu přivolali i policii. Při kontrole navíc zjistili, že na akci bylo porušováno více předpisů, například podávání alkoholu nezletilým osobám.

Související články

Další články