Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Na Benešovsku se srazil autobus s vlakem: Desítka zraněných, signalizace blikala

(Ilustrační foto)
Zdroj: profimedia.cz
srážka
U Struhařova na Benešovsku se srazil autobus s vlakem. Na první pohled děsivá nehoda se obešla bez ztrát na životech. Na místě bylo deset zraněných a na pomoc přilétl i vrtulník. Ke srážce došlo na přejezdu, který je vybaven světelnou signalizací.

Nehoda autobusu a vlaku se stala u Struhařova na Benešovsku na přejezdu, který je vybaven světelnou signalizací. Příčinu nehody bude vyšetřovat policie. Podle informací hasičů hbyl jeden z účastníků nehody zraněn těžce.

"Osm lidí se zranilo lehce. Jeden člověk utrpěl rovněž lehká poranění, ale jeho zdravotní stav nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení. Desátá osoba utrpěla velmi vážná poranění a po intenzivní lékařské péči byla převezena do motolské nemocnice," řekla pro TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

"Vlak byl po nárazu odmrštěn mimo trať a autobus skončil na kolejích. Povolán byl i záchranářský vrtulník. Zranění byli už převezeni do nemocnic. Všechny složky integrovaného záchranného systému jsou na místě. Kvůli počtu zraněných byl aktivován traumaplán. Trať mezi Benešovem a Vlašimí je zastavena, stejně tak provoz pro vozidla po dobu činnosti složek integrovaného záchranného systému. Příčinu nehody zjišťují benešovští kriminalisté," popsala krátce po nehodě policejní mluvčí Michaela Richterová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy