Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Na Bali zemřela česká turistka, které manžel sháněl krev přes sociální sítě

Zdroj: google maps
smutný konec
Teprve třiatřicetiletá turistka skončila na Bali v nemocnici s vnitřním krvácením a její manžel zoufale sháněl dárce krve před sociální sítě, protože v místní nemocnici neměli pro Češku vhodnou krevní skupinu. Dárce se dlouho nedařilo nalézt, díky lidem na Facebooku a Instagramu se ale nakonec našli tři dárci a žena podstoupila nutný zákrok. I přesto má ale příběh smutný konec. O případu informuje Daily Mail a další české i světové weby.

Podle serveru Daily Mail třiatřicetiletá žena krvácela do žaludku a její život byl v ohrožení. Před nutnou operací však musela dostat transfuzi krve, konkrétně skupiny A-. Jenomže tahle krevní skupina se na indonéském ostrově velmi těžko shání.

Manžel poroto ani chvíli nečekal a pomoc začal shánět na sociálních sítích. „Nebydlí někdo na Bali? Není tu na dovolené? Sháním pro transfuzi krve skupiny A- nebo 0-. Prosím o jakékoli sdílení,“ napsal na svůj Facebook a Instagram.

Nakonec se našli tři dárci a žena mohla podstoupit nutnou operaci. „Je po úspěšné operaci, stabilizovaná a ještě cca týden bude potřebovat krev. Avšak to pravděpodobně bude již stačit od současných dárců,“ vzkázal její partner prostřednictvím Facebooku. V tu chvíli byl ještě plný optimismu.

Ve čtvrtek odpoledne se ale na facebookové skupině o cestování objevila velmi smutná zpráva. „Dnes přibližně v 9 hodin našeho času navždy prohrála svůj boj,“ napsal do skupiny jistý muž. Smutnou zprávu potvrdilo také ministerstvo zahraničí.

Související články

Další články