Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič StarDance 2019 Počasí

Nejnovější kauzy

Na Bali zemřela česká turistka, které manžel sháněl krev přes sociální sítě

smutný konec
Teprve třiatřicetiletá turistka skončila na Bali v nemocnici s vnitřním krvácením a její manžel zoufale sháněl dárce krve před sociální sítě, protože v místní nemocnici neměli pro Češku vhodnou krevní skupinu. Dárce se dlouho nedařilo nalézt, díky lidem na Facebooku a Instagramu se ale nakonec našli tři dárci a žena podstoupila nutný zákrok. I přesto má ale příběh smutný konec. O případu informuje Daily Mail a další české i světové weby.

Podle serveru Daily Mail třiatřicetiletá žena krvácela do žaludku a její život byl v ohrožení. Před nutnou operací však musela dostat transfuzi krve, konkrétně skupiny A-. Jenomže tahle krevní skupina se na indonéském ostrově velmi těžko shání.

Manžel poroto ani chvíli nečekal a pomoc začal shánět na sociálních sítích. „Nebydlí někdo na Bali? Není tu na dovolené? Sháním pro transfuzi krve skupiny A- nebo 0-. Prosím o jakékoli sdílení,“ napsal na svůj Facebook a Instagram.

Nakonec se našli tři dárci a žena mohla podstoupit nutnou operaci. „Je po úspěšné operaci, stabilizovaná a ještě cca týden bude potřebovat krev. Avšak to pravděpodobně bude již stačit od současných dárců,“ vzkázal její partner prostřednictvím Facebooku. V tu chvíli byl ještě plný optimismu.

Ve čtvrtek odpoledne se ale na facebookové skupině o cestování objevila velmi smutná zpráva. „Dnes přibližně v 9 hodin našeho času navždy prohrála svůj boj,“ napsal do skupiny jistý muž. Smutnou zprávu potvrdilo také ministerstvo zahraničí.

Mohlo by vás zajímat

Další články