Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Na Aukru se prodává Suzuki Jimny: Přihazuje se od koruny a výtěžek půjde na charitu

Nové Suzuki Jimny.
Zdroj: simcar
auto
Na internetovém aukčním portálu Aukro se od 8. května draží téměř nové Suzuki Jimny vyrobeného v loňském roce. Zlínský prodejce Suzuki se rozhodl, že předváděcí auto nechá vydražit od koruny a výtěžek půjde charitativní organizaci v Novém Hrozenkově.

Nové Suzuki Jimny nyní není možné objednat do výroby, protože zájem je vyšší než kvóty pro český trh. Od loňského roku se na český trh dostalo je 98 aut a zatím se vůbec neví, kdy bude možné si auto zakoupit.

"Část objednaných vozů ještě nebyla dodána zákazníkům, ale přidělená kvóta pro Česko je nyní vyčerpaná. Dodávky pro další období nejsou stanoveny, a proto nemůžeme v současné chvíli přijímat nové objednávky," vysvětluje Dominika Baborská, tisková mluvčí českého zastoupení Suzuki.

"Od uvedení na trh tohoto modelu jsme dostali jako dealer tři vozy, dva jsme už prodali" říká Tomáš Černý, jednatel firmy Simcar. Nyní se však firma rozhodla, že udělá něco neočekávaného. Od pátku 8. května se auto draží na internetovém aukčním portálu Aukro a výtěžek půjde na charitu.

"Dar poslouží k zajištění financování terénních služeb v hornatém regionu Valašska, půjde na mzdy pečovatelek a zdravotních sester, které zajišťují péči potřebným přímo v jejich domově," upřesnila Lenka Vráželová, vedoucí služeb a zástupkyně ředitelky Charita Nový Hrozenkov.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy