Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Na americké univerzitě byli brutálně zavražděni tři studenti. Byli to ale muslimové, a proto to nikoho nezajímá

Trojice mladých lidí své studium na univerzitě v Severní Karolíně už
nedokončí.
Zdroj: Facebook
+ Další 4 fotografie
Američan s nenávistí k náboženství zastřelil v úterý trojici muslimských studentů. Byl mezi nimi mladý manželský pár a sestra ženy.

K hrozivé tragédii došlo o úterním večeru poblíž univerzity v Chapel Hill v Severní Karolíně. Šestačtyřicetiletý Američan Craig Stephen Hicks zde zastřelil trojici mladých studentů. Po zatčení před policií přitom nijak neskrýval, že jeho čin motivovala nenávist k náboženství.

O této události ale možná čtete poprvé, protože jsme vám neřekli ještě jeden důležitý detail – všechny oběti byli muslimové. Je tedy pochopitelné, že taková chladnokrevná vražda nikoho nezajímá, a když už ano, není třeba o ní mluvit jako o teroristickém útoku, nebo se dokonce pouštět do celosvětového pochodu na uctění památky obětí.

Co na tom sejde, že zavraždění muslimové neměli nic společného s islámskými radikály?

Teprve devatenáctiletá Razan Mohammad Abu-Salha na univerzitě studovala architekturu a design. Ve svém volném čase se věnovala charitě a vypomáhala organizaci Global Deaf Muslim pro lidi se sluchovými obtížemi.

Její o dva roky starší sestra Yusor chodila na stejnou školu a jejím snem bylo stát se zubařkou. Také to ale byla čerstvá novomanželka, teprve před šesti týdny si vzala třiadvacetiletého Deaha Shaddyho Barakata. Deah se rovněž věnoval studiu zubního lékařství a jako dobrovolník poskytoval jídlo a zubní péči bezdomovcům. Díky jeho projektu se mu dokonce podařilo vybrat tisíce dolarů pro poskytování zubařské pomoci syrským uprchlíkům.

Všichni tři byli aktivní na sociálních sítích, kde sdíleli momentky ze života nemálo podobného životu nemuslimských studentů. Bavili se s přáteli, pomáhali lidem ve svém okolí, milovali své rodiny a měli stejné problémy jako většina jiných dvacetiletých. Všichni tři v úterý zemřeli rukou vyšinutého magora kvůli svému náboženství.

Ale znovu připomínáme, byli to muslimové. A všichni muslimové jsou přece vrazi, rozlézají se po Západě jako mor a naše ženy oblékají do burek. Proto se kvůli tomu vůbec nevzrušujte a napište do komentářů třeba: „Jen tak dál!“

Američan bude jistě pouze nařčen z psychické poruchy, zavře se do léčebny a celá kauza se zase šikovně zamete pod kobereček.

Související články

Další články