Na Aljašce v řece Chena natočil Craig McCaa záhadné monstrum. Tvor měří 4,5 metrů a plave jako had. Jenže o plaza se nejspíš nejedná. „Původně jsem si myslel, stejně jako několik dalších lidí, že jde o lano zachycené na dně řeky, ke kterému přimrzly kusy ledu,“ řekl. Jenže ony to kusy ledu nejspíš nebudou.

Všichni spekulují o tom, co by to asi tak mohlo být. Není jasné, odkud vodní tvor na Aljašku připlaval a jestli náhodou není z pravěku. Mohl ale tak dlouho přežít? A proč se ukázal až teď? Pochází vůbec z naší planety? Na tyto otázky zatím neumí nikdo odpovědět. „Lidé si myslí, že by to mohlo být cokoliv od příšery po obřího jesetera,“ dodává.

Video s příšerou bylo umístěno na Twitter a McCaa mu přidal ještě záhadnou hudbu. A už má více než 300 tisíc komentářů. Všichni spekulují o tom, co by to v ledových vodách na Aljašce asi tak mohlo být. Hodně lidí monstrum přirovnává k Lochneské příšeře ze Skotska. Monstrum bylo viděno 18. října, několik minut plavalo tam a zpět a nakonec se potopilo do hlubin řeky.