Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Mýty a fakta o kloubech: Jak moc škodí křupání prstů?

Co s vámi udělá křupání prstů?
Zdroj: profimedia.cz
Klouby. Zdá se vám to jako nezajímavé téma? Pojďme si tedy hned na úvod říct dva fakty. V lidském těle je až 360 kloubů. A všechny zajišťují váš bezbolestný a bezproblémový pohyb. To je fakt číslo jedna. A ten druhý? Existuje přes dvě stě druhů kloubních onemocnění! Už chápete, doufám. Tak jako se staráte o své vlasy, protože vás děsí, že by vám vypadaly, tak jako se staráte o vaši pleť, tak je třeba pečovat o klouby.

Pravděpodobně toho o kloubech moc nevíte. Kromě toho, že máte nějaké koleno, loket a pár dalších tzv. nosných kloubů. Ale to je v pořádku. Je to taková zvláštní lidská vlastnost, zajímat se o zdraví a věci celkově, až je něco v nepořádku. Proč na to ale čekat! Mnohem lepší je nepříjemným událostem předcházet.

O kloubech panuje nespočet mýtů, které nejsou pravdivé, a na druhou stranu potvrzené a relevantní informace často tak známé nejsou. Paradoxem tedy je, že lidé věří hojně rozšířeným nepravdám, mezi které například patří, že prokřupávání prstů je škodlivé a vede k budoucímu rozvoji artritidy.

Dalším mýtem nesmyslně šířeným mezi lidmi je to, že se bolesti kloubů nedá předcházet. To rozhodně není pravda.

O své klouby byste měli průběžně a bez ohledu na váš věk v podstatě celoživotně pečovat.

Důležitý je především kolagen a čím jste starší, tím více potřebujete výrobky, které ho obsahují. Kolagen nepotřebují pro zdravé klouby jen lidé staršího věku, ale také těžce pracující. A běžně zvyklí doplňovat jej jsou i sportovci.

Na českém trhu je přípravků pro péči o klouby mnoho. Mezi špičku patří výrobek s názvem Klokan. Je unikátní v tom, že se jedná o revoluční formu kolagenu. Jde o jediný přípravek v ČR, který kombinuje 3 typy kolagenu a vitamin C pro normální tvorbu kolagenu přirozeně obsaženého v chrupavkách, vazech a šlachách.

Chrupavka kloubu je až ze 40 % tvořena kolagenem. Klokan je doplněk stravy s kolagenem v té nejpřirozenější formě, tedy stejné, jaká se vyskytuje v lidském těle.

Někdy může celou situaci změnit i jeden obyčejný úraz, který se promění v nevratné traumatické změny. Například v osteoartrózu, při níž klouby otékají a opravdu velmi bolí. I v tomto případě výrazně pomáhá užívání kvalitního doplňku zaměřeného na kloubní výživu.

Více informací pro vás máme ZDE.

Související články

Další články