Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Mytické zvíře vyfoceno: Všichni o existenci černého pantera pochybovali!

Zdroj: twitter
záhady a tajemno
Black Panther byl v posledních letech viděn snad všude. Ale zpozorovat v divočině toto úchvatné zvíře, po kterém je pojmenován známý superhrdina, je poněkud vzácnější. Jednomu šťastlivci se to však povedlo.

Will Burrard-Lucas (36) je známý fotograf, který se zabývá především focením divokých šelem. Rozhodl se, že si vyplní sny. Odjel tedy do Afriky a pokoušel se zde o unikátní snímky. A to se mu vyplatilo.

Po měsících čekání a pozorování se mu v keňské rezervaci Laikipia Wilderness Camp podařil vyvrátit mýtus. Místní pochybovali o existenci takzvaného černého pantera.

Dle některých neexistuje, protože na žádném snímku nebyl zachycen 110 let. Bylo málo důkazů o tom, zdali tohle ikonické a tajemné zvíře existuje. Britský fotograf toto tvrzení místním vyjasnil!

Podařilo se mu na svých snímcích zachytit „bájného“ černého levharta a splnil si tak sen. Zvíře je vzácné pro své černé zabarvení, které je způsobené díky melanismu, jenž podporuje nadprodukci pigmentu. Je to vlastně opak albinismu. Melanismus se vyskytuje pouze u jedenácti procent všech levhartů na světě.

Související články

Další články