Kdo by někdy nechtěl znát odpovědi na nejrůznější otázky a znát dopředu svou budoucnost? Jestli jste vybaveni dostatečnou trpělivostí, můžete se naučit pracovat s kyvadlem. Tento jednoduchý, ale dokonalý nástroj totiž dokáže výtečně reagovat na skrytou energii našeho podvědomí.

Práci s kyvadlem si můžete představit jako hru na pravdu. Vy se ptáte a kyvadlo odpovídá buď ANO, či NE. Magických kyvadel existuje celá řada, při jeho výběru se řiďte svou intuicí. Vaše podvědomí vám již napoví, které kyvadlo a k jakým účelům vám sedne nejlépe.

Pro začátečníky je vhodné jednoduché kovové kyvadlo, které je zcela univerzální. Jeho výhodou je ostrá špička, jež umožňuje sledovat i ty nejjemnější nuance při jeho pohybu.

Milovníky drahých kamenů a minerálů určitě zaujme křišťálové kyvadlo, je nejen nádherné na pohled, ale zvyšuje také duchovní sílu a umí pročistit energii. V oblastech lásky a uzdravení působí kyvadlo s růženínem, to vám dodá trpělivost a prohloubí vnímavost. Ametystové kyvadlo zase pomůže zklidnit mysl a zlepšit soustředění.

Můžete si samozřejmě vyrobit i vlastní kyvadlo. Stačí vám k tomu řetízek nebo nějaký provázek, na který zavěsíte vám blízkou věc – prstýnek, přívěsek apod. Dále si nakreslete na papír dvě kolmé oboustranné šipky, aby se uprostřed křížily. Uchopte kyvadlo mezi palec a ukazováček a nad místem, kde se šipky kříží, se bez pohybu rukou soustřeďte postupně na jeho kývání, houpání a kroužení.

Ještě než se pustíte do samotného kladení otázek, je důležité zjistit, který směr a pohyb kyvadla znamená ANO a jaký NE. Držte kyvadlo třeba nad knihou a zeptejte se: „Je tohle kniha?“ Pohyb kyvadla vám ukáže variantu pohybu pro ANO. Mějte kyvadlo nad knihou na stejném místě a při otázce zalžete. Ptejte se například: „Je toto sklenice?“ Tento pohyb kyvadla bude znamenat NE. Je vhodné určit si i pohyb pro odpovědi MOŽNÁ a NEVÍM, případně pro nevhodně položenou či nesmyslnou otázku.

V místnosti, kde se budete kyvadla tázat, by neměly být rušivé prvky. Vypněte tedy televizi, rádio, počítač i mobil. Důležité je, abyste se pustili do věštění pouze ve chvílích, kdy jste klidní a vyrovnaní, jinak se přesných odpovědí nedočkáte. Ač je to dost těžké, nesmíte kyvadlo ovlivňovat vlastními přáními. Jestli chcete dostat pravdivou informaci, snažte se při čekání na odpověď myslet na něco neutrálního. Poctivě trénujte a nevzdávejte to při prvních neúspěších, než se s kyvadlem řádně sehrajete.

Použití kyvadla je velice výhodné, když potřebujete rychlou, stručnou a jednoznačnou odpověď. Řešíte-li však něco závažnějšího, kdy je potřeba rozebrat problém více do hloubky, je lepší zvolit jinou metodu – kupříkladu astrologii nebo tarotové karty.