Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Myslivec zastřelil Zulku: Pes za 150 000 byl ale u paničky a nikomu nic nedělal!

hnusný čin
Policie na Vysočině vyšetřuje už druhý případ během jednoho měsíce, kdy myslivec zastřelil psa, který byl na dohled majitele. Nový případ je oproti tomu poslednímu složitější především proto, že myslivec zastřelil chovnou fenu australského ovčáka. Tereza Slavotínková, majitelka Zulky, jak se fena jmenovala, si ji cení na více než 150 tisíc korun. Myslivec ji zastřelil z posedu, který je na louce za domy.

Podle Terezy Slavotínové, majitelky zastřelené feny, byla Zulka kontaktní, milá a mohla se stát canisterapeutickým psem. Myslivec fenu australského ovčáka zastřelil z posedu, který se nachází 400 metrů od domu Slavotínové, a teprve 3,5 roku starou fenku zastřelil kulovnicí.

Tereza Slavotínová je ze smrti své drahocenné fenky zdrcená. „Nakládali jsme ji do auta, po cestě jsme nabírali veterináře a jeli na kliniku, kde jsme se ji snažili zachránit,“ popsala strašlivou situaci Zulčina majitelka pro Českou televizi. Mladičká fena s průkazem původu bohužel nepřežila.

Myslivec se ke svému činu přiznal. „Pán se doznal, že střílel na něco malého, fena měla kolem pětačtyřiceti centimetrů, vážila devatenáct kilogramů. Na místě byly chlupy, našla se střela,“ sdělila Slavotínová.

Myslivci vidí chybu ale i na straně majitelky. „Za myslivce mohu říct, že je to problém, protože majitelé psů se chovají nezodpovědně a ta zvěř nemá klid,“ sdělil pro ČT předseda Mysliveckého sdružení Komorovice František Vašák.

Zulka pobíhala na louce volně, ale majitelka nad ní měla dohled. Myslivec může zastřelit psa 200 metrů od obydlí, ale to jen v případě, že pronásleduje zvěř a nejde o lovecké plemeno. Střílet navíc může pouze myslivecká stráž.

Policie případ vyšetřuje jako trestný čin, o trestu pro myslivce by mělo být jasno do léta letošního roku.

Mohlo by vás zajímat

Další články