Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Myslíte si, že vážně existuje přátelství mezi mužem a ženou? Tohle je 10 důvodů, které vás z tohoto omylu vyvedou!

Muži se přátelí pouze se ženami, které je sexuálně přitahují. Tečka.
Zdroj: archiv

Ti, kteří si myslí, že mezi mužem a ženou může fungovat ryzí přátelství bez příkras a postranních úmyslů, jsou těžce na omylu. Určitý druh přátelské náklonnosti se mezi opačným pohlavím vyskytovat sice může, ale vězte, že bez jisté sexuální přitažlivosti se neobejde. Muži jsou totiž z evolučního hlediska nastaveni tak, že se dívají na ženu pouze jedněma očima. A to očima sexuálního predátora. Tohle je 10 důvodů, které vám vyvrátí vaši naivní představu, že mezi mužem a ženou může fungovat nevinné přátelství.

1) Milých a přátelských žen chodí po světě obrovské množství. Tak proč by se muž měl „přátelit“ s těmi, které mu nejsou fyzicky příjemné?

2) Každému muži lichotí, když se ve společnosti může ukázat s reprezentativní ženou. A kromě své manželky, milenky a dalších pěti bokovek mu k jistému druhu sebeprezentace slouží právě jeho takzvané kamarádky. Navíc dlouholetý „přátelský“ vztah je dobrý zastírací manévr pro případné druhy podezření.

3) O fotbale, Platónovi nebo akciích si může do rána povídat se svými kamarády u piva. Tak proč by stejnou roli přisuzoval ještě své kamarádce? Ta má pro něj logicky úplně jinou úlohu…

4) „Kamarád taky rád“… Aneb když je kamarádka nešťastná, ublížená, po rozchodu, není nic příjemnějšího než ji k sobě přivinout, dát si s ní pár panáků a pak ji vláčet opilou k sobě domů, aby se z toho „vyspala“. A ráno není nic snazšího než všechno svést na alkohol a počestnost ve stylu hochů od Bobří řeky. A neposkvrněné přátelství pokračuje vesele dál.

5) Kamarádky jsou často srozuměny s nejtajnějšími tužbami, zálibami i úchylkami svých kamarádů. To samé platí i o kamarádech. Tak proč si čas od času přátelsky nevypomoci? Koneckonců jsou přátelé příbuzní, které si člověk vybírá sám…

6) Pamatujete si na svou nejtrapnější pubertální výmluvu, která obvykle následovala po starostlivé rodičovské otázce: „Prosím tě, kde jsi a kdy přijdeš?“… „Ale, brzo, kamarád/ka potřeboval/a pomoct s matikou.“ A pamatujete si, co se za ní reálně ukrývalo? Tak vidíte…

7) Dokážete si představit, že byste se svým nejlepším kamarádem/kama­rádkou odjeli na pustý ostrov? Ano? A myslíte si, že byste tam celou dobu jen louskali kokosové ořechy?

8) Taky se vám občas stává, že kategoricky nesouhlasíte s tím, když si váš kamarád/kamarádka najde novou milenku/milence? Většinou jsou vám hodně proti srsti představy jejich společně strávených chvil, viďte… No, proč asi?!

9) Pokud jste to pořád ještě nepochopili, jste to buď vy, nebo váš kamarád, kdo v tom pravděpodobně lítáte až po uši, jen nejste schopní si to přiznat!

10) A ano, výjimky samozřejmě potvrzují pravidla. Ale ruku na srdce, na koho jste při čtení tohoto textu mysleli vy??

Související články

Další články