Myslíte si, že trpíte syndromem vyhoření? Tady je 8 nejčastějších příznaků
Nejvíce náchylnými jsou ty profese, kde člověk pracuje s lidmi. Takže tímto syndromem nejvíce trpí lékaři, zdravotní sestry, psychologové a psychoterapeuti, sociální pracovníci a učitelé. U těchto profesí je ale zároveň syndrom vyhoření docela nebezpečný. Člověk si připadá naprosto vyčerpaný a neví kudy kam. Jaké jsou nejčastější příznaky?
1. Výbušnost
Vytočí vás každá prkotina a jednáte impulzivně. Míváte nepřiměřené zkratkovité reakce. Ostatní z vás šílí a bojí se na vás promluvit. Tak to je asi někde chyba.
2. Lhostejnost
Býváte apatičtí a neteční. Utlumují se vaše zájmy a reakce. Jste naprosto pasivní a nic vás nezajímá.
3. Pocit vyčerpání
Nechce se vám ani vstávat z postele, abyste došli do práce. Nejraději byste celý den prospali a vůbec na to nemá vliv počasí ani den v týdnu.
4. Náladovost
Střídá se vám nálada jako na houpačce? Pokud jste jednou veselí a podruhé smutní nebo naštvaní, může to také souviset se syndromem vyhoření.
5. Nervozita
Cítíte, že máte neustále úzkost a duševní neklid. Často vám je špatně a pořád řešíte jen práci.
6. Konflikty
Všichni vám lezou na nervy a nejraději byste se někam zavřeli a dlouho nevylézali. Nejste schopni s nikým normálně komunikovat, a tak se raději všem vyhýbáte. Nebo se naopak pořád s někým hádáte.
7. Odpor
Nic vás nebaví, jen na to pomyslíte a osypete se. K čemukoli, co musíte udělat, cítíte odpor a raději byste si lehli do postele a jenom spali.
8. Ztráta motivace
Práce vám nic neříká, nic vás nenaplňuje a nebaví. I to, co jste dělali dříve rádi, teď děláte jenom, že musíte.
JSTE NESPOKOJENÍ SE SVOU PRACÍ? TAK SI NAJDĚTE JINOU – NABÍDKA PRACOVNÍCH MÍST JE ZDE.