Určitě jste si chtěli v minulosti dělat IQ test, ale nebavilo vás odpovídat na každou otázku. Teď si můžete vyzkoušet velmi rychlý test inteligence. Otestujte si, jestli jste opravdu inteligentní. Na rychlý IQ test upozornil portál cas.sk.

Podle nejnovějších studií totiž stačí jenom dvě otázky, které nám dají představu o naší inteligenci. Tento rychlý test se objevil v britském časopise s názvem „British Journal of Psychology“ a zaobírá se faktory, které ovlivňují inteligenci a spokojenost v moderní společnosti.

Otázka číslo 1

Deprimuje vás být na místě s více lidmi?

  1. Ano, velmi
  2. Trošku ano/víceméně
  3. Ne

Otázka číslo 2

Setkáváte se s vašimi přáteli raději každý den než jednou až dvakrát týdně?

  1. V každém případě denně
  2. Klidně i častěji
  3. Ne

Výsledek

Pokud jste v první otázce zvolili odpověď b) nebo c) a v druhé otázce odpověď c), tak vám gratulujeme! Protože jste pravděpodobně velmi inteligentní. Podle studie totiž inteligentním lidem nevadí žít na území s větší hustotou populace.

Kromě toho studie prokázala, že lidé s menším IQ (něco pod 80) chtějí pořád čas trávit se svými přáteli a ostatními lidmi, protože nejsou natolik inteligentní, aby se zabavili sami.

Inteligentní lidé, kteří mají IQ od hodnoty 116, už se tolik se svými přáteli a lidmi stýkat nechtějí. Nepovažují to za tolik důležité a úžasné. Čím máte větší IQ, tím jste větším samotářem.