Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Myslí i na ty, se kterými se život nemazlil. Podívejte se na unikátní kalendář

Myslí i na ty, se kterými se život nemazlil. Podívejte se na unikátní kalendář
Zdroj: archiv
sbohem
Podívejte se na unikátní charitativní kalendář, jehož prostřednictvím chce pomoci těm, kterým život připravil překážky. Za kalendářem stojí sportovní komunita Amazons Gym úspěšné české fitness trenérky Radky Vandasové Bechtoldové.

„Už roky se scházíme v tělocvičně a děláme co nás baví. Cvičíme, překonáváme samy sebe, bavíme se pohybem, ale i dalšími společnými aktivitami mimo tělocvičnu. Teď jsme spojily síly, abychom pomohly těm, kteří si tento luxus dovolit nemohou. Vznikl kalendář, jehož výtěžek poputuje prostřednictvím Konta bariéry třem konkrétním příběhům,“ říká trenérka Radka Vandasová Bechtoldová.

Motto „Nefňukej, makej“, které si vzaly Amazonky za vlastní, obnáší nejen snahu a překonávání se v každém tréninku, ale celkově jít životem odhodlaně, čelit výzvám, podporovat se navzájem i pomáhat ostatním. „V návaznosti na charitativní kalendář by se dalo rozvinout na Nefňukej, makej a pomáhej. Uvědomujeme si, že ne každý má v životě stejné zdraví a možnost hýbat se tak jako my, měly bychom si toho vážit a pomáhat, protože my můžeme a společně máme velkou sílu,“ dodává trenérka.

První kalendář vznikl v roce 2015, vybrala se celková částka ve výši 20 100 Kč, Amazonky pomohly psímu útulku a postižené holčičce. Druhý kalendář pro rok 2017 svým výtěžkem 162 851 Kč podpořil nemocného Ondru, kterému Amazonky zakoupili speciální polohovací zařízení. Ze zábavy se stal „závazek“ a pro rok 2020 plánuje tato družina překonat předchozí ročníky. „Doufáme, že velká sportovní komunita kolem nás předvede svou sílu a touhu překonávat nejen sportovní rekordy a vyšplháme se na sumu, která potěší nás samotné a přinese velkou pomoc vybraným osudům,“ dodává šéfka Amazonek.

Příběh Ondry

Ondrášek je synem bývalé Amazonky Andrejky. Už nechodí cvičit, Ondra potřebuje celodenní péči své maminky. Trpí spoustou diagnóz jako dětskou mozkovou obrnou, spasmatickou formou, epilepsií, tzv. Westův syndrom a také atrofií zrakových nervů. Ondrovi hodně pomáhá asistenční pejsek Sid, jeho výcvik je cenově náročný a rodině Ondry chybí k dofinancování částka 157 500 Kč.

Příběh Adélky

Adélka se narodila předčasně jako dvojčátko v 31. týdnu těhotenství a z nezjištěných příčin se u ní rozvinula dětská mozková obrna. O Adélku se stará maminka samoživitelka a snaží se jí zprostředkovat neurorehabilitace, které jsou pro její spasmatické svaly velmi žádoucí a Adélce prospívají. Program není hrazen pojišťovnou a stojí 60 000 až 70 000 Kč.

Příběh Martiny

Martina už od svých 15 let bojuje s dědičnou nemocí – Friedrichova ataxie. V důsledku této nemoci dochází k degeneraci míšní nervové tkáně, zejména té, která řídí pohyb, ztrátě koordinace, zakřivení páteře, srdeční poruchy a poruchy řeči. Už třetím rokem je Martina na elektrickém invalidním vozíku odkázaná na pomoc rodiny a asistentů a pro lepší život potřebuje vůz, kam se vejde invalidní vozík, asistenční pejsek a asistent. Jako dospělé se jí velmi obtížně daří sehnat finanční pomoc, proto jí chceme pomoci my.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy