Amatérská herečka Šárka Vojtková by nejradši zapomněla nejen na roli Irenky, ale i na účinkování ve filmu pro dospělé, které by nejradši vymazala ze svého života. Netušila totiž, že to na ni někdy praskne.

"Moje rodina mně připravila bezproblémové dětství i dospívání a život „Irenek“ mi byl na hony vzdálen. Najednou jsem byla pro celou republiku ta IRENKA!!! Sexuální symbol v nepříliš lichotivém světle,“ rozpovídala se Šárka Vojtková o svých 15 minutách slávy v rozhovoru pro Filmová místa.

Opravdu jí byl ale život „Irenek“ tak vzdálen? Ve snímku Lusty Liasons se objeví hned ve třech sexuálních scénách. Nejdříve se vášnivě miluje s filmovým manželem, který si myslí, že ho podvádí (a dokáže nám při tom, že depilace nebyla na počátku 90. let zrovna v módě), aby o několik sekund poté manžela skutečně podvedla. To navíc se slovenským hercem Miroslavem Nogou, kterého čeští diváci znají například ze seriálu Ranč U zelené sedmy.

Za roli v tomto erotickém filmu měla Vojtková od produkční společnosti Playboy údajně dostat tehdy skutečně astronomické tři tisíce dolarů.