Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Mynářův majetek: Luxusní vila, stovka pozemků a nadstandardní odměny

Vratislav Mynář a jeho majetek: Luxusní vila, stovka pozemků a nadstandardní odměny
Zdroj: Profimedia/Martin Procházka/eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Plat

Jméno Vratislava Mynáře je v poslední době stále častěji zmiňované, zejména v souvislosti s kontroverzním (ne)informováním o zdraví prezidenta Miloše Zemana. Ten na svého kancléře nikdy nedal dopustit, ostatně ho také v minulosti označil za nejlepšího spolupracovníka, kterého kdy měl. Kolik ale Mynář za takovou oddanou službu bere? 

Vratislav Mynář je často označován jako velice kontroverzní osoba a není se čemu divit. Kancléř prezidenta totiž nikdy nedostal potřebnou prověrku, navíc je trestně stíhaný. Ani to mu ale nebrání, aby si na Hradě přišel na štědrý plat. Podle dat projektu PlatyÚředníků.cz si Mynář za minulý rok vydělal hrubého necelé dva miliony korun.

Aby toho ale nebylo málo, dostal navíc 800 tisíc jako odměnu "za aktivní, vysoce kvalifikovaný přístup k plnění mimořádných úkolů i za plnění časově náročných úkolů souvisejících s programem prezidenta republiky".

"Jedná se o odměnu, která je ve výši téměř poloviny jeho ročního platu, což u valné většiny státních úředníků rozhodně není obvyklé. Průměrné odměny ve státní správě bývají v porovnání s platem pětinové,“ uvedla pro Seznam Zprávy analytička organizace Hlídač státu Lenka Stryalová.

Vila ve Strašnicích

Plat Hradu ale není to jediné, co Mynáře živí. Kancléř se dlouhodobě věnuje podnikání a v Osvětimanech vlastnil k únoru 2019 krom jiného lyžařský park, srub a penzion. Jak uvedl deník Mf DNES na základě Mynářova majetkového přiznání, kancléř v roce 2017 vlastnil 125 pozemků, akcie firem Unipetrol a Pražská teplárenská a na účtu měl 13,5 milionu korun, přičemž 60 milionů půjčil svým firmám.

Mynář také vlastní zmodernizovanou prvorepublikovou vilu v pražských Strašnicích, kde bydlí spolu s manželkou Alexandrou Mynářovou. Jak se můžete přesvědčit na přiložených fotkách v galerii, někteří lidé vyjadřují kancléři své nesympatie vzkazy přilepenými na plot sídla.

Související články

Další články