Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Mynář žaluje dopisem na Moravce: Říká, že jsem mafián. Mstí se mi, zuří kancléř

Zdroj: David Malik - CNCenter A.S. / CNC / Profimedia
+ Další fotografie
spor

Kancléř prezidenta Vladimír Mynář poslal dopis řediteli České televize, ve kterém si stěžuje na moderátora této stanice Václava Moravce. Podle kancléře ho Moravec bez důkazů obviňuje z mafiánství a rozkrádání. Moderátor obvinění označil za absurdní a zastrašit se prý nenechá.

Na moderátora České televize Václava Moravce má pifku prezidentský kancléř Vratislav Mynář. Rozhodl se poslat řediteli televize dopis, ve kterém si stěžuje, že: „Bez jakéhokoliv faktického podkladu se o sobě ve veřejnoprávní televizi z úst tohoto člověka dozvídám, že jsem mafián, bezpečnostní hrozbou pro náš stát, že prezident republiky je lhář a mí kolegové stojí za různým rozkrádáním,“ píše hradní úředník. Faktem přitom je, že Mynář nezískal bezpečnostní prověrku a je trestně stíhaný pro dotační podvod provázející rekonstrukci penzionu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku.

Dopisy píše každou chvíli

Také kancléřovy podezřelé kontakty na Rusko jsou veřejně známé a dokonce o nich v roce 2016 referoval i americký list New York Times. To však Mynářovi nebrání, aby psal nestandardní dopisy řediteli České televize. Psaní všemožných dopisů je ostatně Mynářovou kratochvílí, v březnu tohoto roku napsal rovněž dopis řediteli ČT, ve kterém například označil plán na zvednutí koncesionářských poplatků za "ostudný". Následně v dubnu napsal další otevřený dopis tentokrát evropské fotbalové asociaci UEFA, kvůli disciplinárnímu řízení fotbalisty pražské Slavie Ondřeje Kúdely kvůli údajným rasistickým výrokům.

Nyní si vzal na mušku moderátora Moravce, který se každou neděli věnuje politickým tématům ve svém pořadu Otázky Václava Moravce: „V svém pořadu zneužívá veřejnoprávní vysílání pro šíření dezinformací, svých osobních útoků vůči mně a okolí prezidenta republiky, přičemž se dopouští zcela prokazatelných lží a manipulací,“ pokračuje Mynář.

To však není všechno, na závěr Moravce obviňuje že se měl údajně ucházet o post mluvčího prezidenta: „Ve skutečnosti nejen za těmito útoky stojí často osobní zhrzenost. Nevěříte? V roce 2013 opustila tým Kanceláře prezidenta republiky první tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana paní Hana Burianová. V té době se ke mně na schůzku dostavil veřejně známý moderátor ČT, kterého jsem přijal ve své pracovně v domnění, že se chce ucházet o rozhovor s prezidentem republiky,“ píše Mynář.

Moravec: Jsou to lži, nenechám se zastrašovat!

Pro tato tvrzení však nedodal žádné důkazy. Sám Václav Moravec absurdní obvinění ihned odmítl: „Aby bylo jasno: o žádné místo na Hradě, ani v jeho okolí, ani v KPR, ani v Osvětimanech jsem se nikdy neucházel a ucházet nebudu. Za vším, co zaznělo v OVM, si stojím. A zastrašovat se nenechám,“ uvedl Moravec, který dále napsal: „S chutí bych se totální absurditě zasmál, pokud by nebyla k pláči. Šíření dezinformací z Hradu se však stalo normou. Zoufalé dopisy hradních úředníků mají za cíl odvádět pozornost a zakrývat skutečné problémy KPR (například hospodářskou kriminalitu, bezpečnostní rizika). V této hradní mlze, respektive odvádění pozornosti jde o zneužívání jména jednoho ze zaměstnanců ČT a jeho zastrašování,“ ostře se obul do Mynáře známý moderátor.

Související články

Další články