Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Mynář odmítá obvinění: S Kuberou jsem chodil na pivo

Mynář odmítá obvinění: S Kuberou jsem chodil na pivo
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 14 fotografií
vyjádření
Nejasnosti kolem smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery neutichají. Vdova Věra i dcera Vendula trvají na své verzi, že jejich manžel a otec zemřel na následky několika denního stresu a tlaku, který v něm vyvolal dopis z čínské ambasády. Výhrůžný dopis si měl údajně objednat kancléř prezidenta Zemana Vratislav Mynář. Ten se teď k situaci vyjádřil na sociální síti. Prý jsou to nesmysly, s Kuberou měl nadstandardní vztahy.

Vratislav Mynář (52) odmítá tvrzení Sněmovního zahraničního výboru, že v souvislosti s dopisem adresovaném Kuberovi, zamlčuje důležité skutečnosti. Mynář se nyní vyjádřil k celé situace prostřednictvím Facebooku své ženy Alex Mynářové. Ta samozřejmě za svým manželem stojí.

S Kuberou chodili na pivo

"V úctě k památce Jaroslava Kubery a jeho rodině jsem se k článkům, které byly v poslední době na téma jeho předčasného úmrtí publikovány, nevyjadřoval. Spekulace, které se v poslední době objevují, mě však nutí toto moje stanovisko změnit a uvést některé věci na pravou míru," začal své prohlášení Mynář.

Ten dále píše, že měl s Jaroslavem Kuberou více než dobré vztahy a s jeho smrtí nemá nic společného. "Jaroslava Kuberu jsem znal od roku 2010 a tykali jsme si. Tykání mi nabídl on sám. Byli jsme spolu na pivu, vypili jsme si i nějakého toho „panáka“," popsal nadstandardní vztahy se zesnulým předsedou Senátu a zdůraznil, že rozumí citovému rozpoložení paní Kuberové, která "některé věci vnímá z dnešního úhlu pohledu poněkud citlivěji, než jak se ve skutečnosti staly."

Kritika sněmovního výboru

Sněmovní zahraniční výbor ve čtvrtek kritizoval Mynáře, že se k situaci doposud nevyjádřil, i když ho už čtyřikrát vyzval k jednání. „Výbor dal jasně najevo, a díky za to, že se velmi jasně vymezuje vůči stylu komunikace Kanceláře prezidenta se zástupci Parlamentu. Neochota se vyjádřit a vyvrátit podezření, že v celé věci hrála hradní kancelář nějakou roli, jen budí další podezření,“ uvedl předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Dopis, který má stát za jeho smrtí

Kubera si trval na cestě na Tchaj-wan, kterou mu vymlouvali i přední čeští představitelé. Kvůli politice jedné Číny, podle níž Peking považuje ostrov za svoji provincii, mu byla oficiální návštěva důrazně nedoporučena. Na Pražském hradě obdržel dopis z čínské ambasády, ve kterém byly srhnuty následky, které by jeho cesta měla. Právě tento dopis podle Věry Kuberové jejího manžela rozrušil natolik, že nemohl týden spát, choval se nestandardně a byl pod tlakem.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy