Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

My že jsme NELEGÁLNÍ? Ale to jsou tady téměř všichni! Policie neměří všem stejně, zlobí se Čupr!

My že jsme NELEGÁLNÍ? Ale to jsou tady téměř všichni! Policie neměří všem stejně, zlobí se Čupr!
Zdroj: Rohlik.cz
Firma Rohlik.cz je známá zejména v Praze. Tahle firma rozváží potraviny až domů, ale ve čtvrtek došlo k nenadálému problému, který na hodinu zamezil objednávání věcí z internetového obchodu. Za všechno mohla náhlá policejní razie, která ze skladu společnosti odvezla 85 lidí. Prý se jednalo o lidi, kteří jsou podezřelí z toho, že v České republice pracují nelegálně. Čupr se nyní ohrazuje tím, že po celé České republice pracují tisíce Ukrajinců na polská víza.

Ve čtvrtek provedla cizinecká policie razii ve skladu firmy Rohlik.cz a zadržela 85 cizinců, u kterých měla podezření, že pracují na území České republiky nelegálně. Zakladatel Tomáš Čupr se ovšem hájí tím, že zaměstnanci měli polská pracovní víza.

Policie ovšem tvrdí, že tato víza jsou určena k pohybu po EU, nikoliv k tomu, aby mohli být zaměstnáni. Tato razie zkomplikovala firmě Rohlik.cz její působení a zaměstnanci jsou nyní nuceni pracovat v nestandardním režimu.

V současné době policie vydala okolo 74 rozhodnutí o vyhoštění ze země. Rohlik.cz je připraven se proti tomuto rozhodnutí odvolat. Toto není první razie, která se v této společnosti udála. Již před půl rokem policie vyhostila 24 osob

Tomáš Čupr se ovšem brání tím, že na území Česka jsou tisíce Ukrajinců právě s těmito doklady a zaměstnává je spousta firem. "Pokud jsme nelegální my, tak jsou tady nelegální všichni. Policie neměří všem stejně," komentuje celou situaci Čupr.

"Proč policie při některých zákrocích pracovníky s polskými vízy odveze na stanici a v jiných ne? Proč je v některých případech vyhostí a v jiných ne? Já se ptám, kde je ten rozdíl. Myslíte si, že rohlik.cz je jedinou firmou z těch stovek, kam agentury dodávají? My prostě jen ještě nevíme, co dělat, když přijede to komando," sdělil Čupr v rozhovoru pro Echo24.

Související články

Další články