Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

My všichni školou povinní: Takhle dnes vypadá představitelka Aleny Hajské

Monika Foris Kvasničková: Takhle dnes vypadá představitelka Aleny Hájské
Zdroj: profimedia, se souhlasem ČT, koláž Extra.cz
+ Další fotografie
proměna

My všichni školou povinní z roku 1984 režiséra Ludvíka Ráži patří mezi ty seriály, na které se můžete dívat znovu a znovu. A nyní máte možnost. Legendární třináctidílný seriál se vrací na televizní obrazovky. Znovu se tak setkáme se všemi oblíbenými postavami, mimo jiné i s Alenou Hajskou, kterou ztvárnila Monika Foris Kvasničková. Jak se po těch letech od premiéry seriálu změnila?

Dětská hvězda z My všichni školou povinní Monika Foris Kvasničková (52) má za sebou krušnou minulost, ale i přes to dnes vypadá skvěle a vypadá to, že je šťastná. Čím si představitelka Alenky Hajské, dcery nervově labilní učitelky (Gabriela Vránová), prošla?

V dětství obsadila několik rolí a vypadalo to s ní opravdu nadějně. V dospívání však začala holdovat alkoholu a život brala jako jeden velký večírek. V sedmnácti odešla z domova a dala se dohromady s hercem Jiřím Krampolem (83), kterému v té době bylo 50 let. Představitelka Aleny Hajské měla i o dost staršího prvního manžela. S tím projela celou Indii a spolu mají syna Simona.

Démon alkohol

Manžel Kvasničkové byl však obviněn z držení a pašování drog a odseděl si 10 let. Monika se tak musela vrátit domů se slzami a půlročním dítětem. Ve stejné době jí umřel otec a přišly na scénu velké deprese a propad k drogám a alkoholu.

"Když člověk pije z radosti, užívá si to, tak to nějak jde a člověk nevnímá tu zákeřnost, ale když se vám potom stane nějaká těžká situace, tak se to najednou přehoupne. A mně se to přehouplo do depresí a tam už jsem nevěděla, jak z toho ven," vysvětlila herečka v pořadu 13. komnata na České televizi. Dodala, že propadala stále hlouběji i kvůli slovům přátel: "Té je škoda."

Silná maminka

Pro svého synka Simona nefungovala tak, jak by měla. Radost jí zmizela ze života a pak si řekla dost. Začala s léčbou a znovu rozkvetla. I přes finanční obtíže, které přišly a splácela je obrazy, vydržela. Po návratu do divadla ji práce udržovala nad vodou. Dnes je to silná žena a má dalšího syna - Teodora.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy