Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

My chceme také mít sex, křičí tělesně hendikepovaní: Takhle si volají prostitutky!

Nový, kontroverzní film Dagmar Smržové pojednává o doposud neprozkoumaném tématu sexuální asistence hendikepovaným mužům. Jak tato služba funguje v praxi a co vše se za ní skrývá, můžete zhlédnout v dokumentárním snímku Miluj mě, když to dokážeš v rámci jihlavského filmového festivalu nebo v rámci projektu Živé kino.

Život vozíčkáře je složitý a náročný sám o sobě. Denně se tito hendikepovaní potýkají se strastmi, které by zdravého člověka nenapadlo řešit. Sex může být jednou z nich. Přesto, že se veřejnost tímto tématem moc nezabývá, pokud jste si mysleli, že tělesně postižení nemají sexuální touhy, tak se mýlíte.

Na tento a další fakt poukazují tvůrci dokumentárního projektu popisujícího život školené asistentky, která se živí poskytováním sexuálních služeb se zaměřením právě na tuto specifickou klientelu. Většina prostitutek invalidní klienty razantně odmítá, a tak jejich touhy zůstávají nenaplněny. Jak jim tento problém hlavní hrdinka filmu pomáhá vyřešit, můžete zhlédnout již brzy.

Předpremiérová projekce dokumentů jihlavského filmového festivalu se uskuteční v rámci projektu Živé kino, který dává možnost divákům zhlédnout snímky v poněkud komornějším prostředí před vstupem do kin. V Praze se uskuteční projekce celkem pěti dokumentárních snímků včetně Miluj mě, když to dokážeš v termínu od 19. do 26. 8. Diváci se k jejich zhlédnutí mohou registrovat na webu Živé kino.

Související články

Další články