Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Muzikou proti bolesti: Talentovaný syn zesnulého Mekyho vyráží na turné po USA

David Žbirka: Syn zesnulého Mekyho vyráží na turné po USA
Zdroj: Se souhlasem Davida Žbirky
+ Další 2 fotografie
Úspěch

David Žbirka (26), syn zesnulého Mira Žbirky (†69), nemá na truchlení čas. Muzikanta v sobě nezapře, a protože hudba léčí, vyráží podle informací ze sociálních sítí už na začátku prosince na turné po USA.

Mladý umělec má napilno...

Syn zesnulého Mekyho Žbirky (†69) zahání stesk prací. Odpočívat nehodlá a stahovat se do ústraní už vůbec. Své koncerty neruší a aktuálně se tak chystá bubnovat na turné po USA se skupinou Golf Alpha Bravo.

Vystoupí rovnou třikrát, šestého prosince v New Yorku, devátého v San Diegu a desátého v Los Angeles. Vše podstatné se dá najít na sociálních sítích. Hudba tak podle všeho léčí, především pak umělcovu duši. David Žbirka (26) kromě toho rozjíždí několik dalších hudebních projektů, nedávno třeba vydal píseň Pauline.

Nejdřív turné po Austrálii, teď po USA

David vystudoval film a televizní produkci v Londýně, kde také bydlí. Kromě bubnování se živí i jako režisér hudebních videoklipů, které tvořil i pro tátu. Pomohl mu třeba s klipem Dievča.

David se dříve přezdíval také více světově znějícím pseudonymem - Sean David Baker (Sean je jméno syna Johna Lennona, pozn. redakce). Kromě toho se účastnil i turné po Austrálii se slavnou rockovou skupinou Greta Van Fleet, která bývá přirovnávána k moderním Led Zeppelin.

Související články

Další články