Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Muzikanti nevidí světlo na konci tunelu: Svolávají demonstraci Za živou hudbu!

Muzikanti nevidí světlo na konci tunelu: Svolávají demonstraci Za živou hudbu!
Zdroj: Pixabay
Demonstrace
Muzikantům se nelíbí současné kroky vlády směrem k živé hudbě. Proto se muzikanti a všichni z hudební branže rozhodli uspořádat protest. Demonstraci nesoucí název Za živou hudbu! s podtitulem Nechte živou hudbu hrát! svolala iniciativa #zazivouhudbu na pondělí 27. července. Protest odstartuje v 18:45 na Staroměstském náměstí.

Kvůli mimořádným opatřením, která vláda zavedla kvůli koronaviru, se v Česku naprosto změnil chod běžného života. Velmi zasaženou oblastí je pak hudební sektor, kde kvůli opatřením přišlo o práci mnoho lidí. Bohužel dodnes nevidí světlo na konci tunelu. Stále není jasné, kdy a za jakých podmínek bude možnost pořádat větší hudební akce.

"V posledních dnech jsme se v České republice stali svědky bezprecedentních a nekoordinovaných kroků, kdy připravené akce, jako například NeFestival Colours of Ostrava, byly zrušeny z minuty na minutu na základě zákona o ochraně veřejného zdraví nekompetentní mocí úředníků. Epidemiologové, politici i média šíří všeobecný strach a vzbuzují nedůvěru ke kulturním akcím, a proto se také neprodávají vstupenky," uvádí iniciativa #zazivouhudbu.

"Vláda omezila svobodu podnikání 130 000 lidí z oblasti hudby, mezi které patří umělci, autoři, dramaturgové, promotéři, festivaly, kluby a aktivity hudebního sektoru běží jen na 15 %," píše se v prohlášení dále.

Demonstrace

Proto se muzikanti rozhodli, že svolají demonstraci, na které účastníci vyjádří nesouhlas se současnými kroky vlády směrem k živé hudbě a zároveň nabídnou možnosti řešení. Protest nazvaný Za živou hudbu! aneb Nechte živou hudbu hrát! se uskuteční v pondělí 27. července na Staroměstském náměstí v Praze. Začátek je naplánovaný na 18:45.

"Hudební sektor bude po vládě vyžadovat mimo jiné vytvoření jasného plánu epidemiologických opatření pro hromadné akce, přípravu dlouhodobého rozvolňování a případně opětovné zavádění hygienických opatření proti šíření viru SARS-CoV-2. Přislíbena byla také finanční podpora pro pracovníky v oblasti kultury, mezi požadavky tak bude i co nejrychlejší spuštění programu COVID-KULTURA," uvádí pořadatelé.

Související články

Další články