Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Muži z Česka někdo ukradl na Facebooku profil, útočníkovi hrozí 3 roky ve vězení

krádež
Muž ze Šumperska se nestačil divit, co všechno je možné dělat, když si dobře nezabezpečí účet na sociální síti. Někdo se mu totiž naboural do účtu na Facebooku a vydával se za něj. Během chvilky tento neznámý člověk stačil písemně v chatu urazit několik blízkých osob majitele účtu. Případem se zabývá policie, na kterou se muž obrátil.

„Věc šetříme pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací,“ řekla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová pro portál TN.cz.

Mladík ze Šumperska zjistil, že se mu někdo dostal do jeho účtu na Facebooku, pod jeho jménem jeho známým posílal velmi nevybíravé zprávy, pak navíc jeho účet smazal. Pachateli krádeže profilu teď hrozí až 3 roky za mřížemi, může mu být pozastavena činnost nebo mu můžou propadnout věci.

Nejde o první zneužití účtu na sociální síti. Časté jsou i útoky nejen u běžných uživatelů, ale i u známých osobností. Policisté preventivně doporučují pravidelně aktualizovat operační systém a programy, zálohovat data a pravidelně aktualizovat virovou ochranu používaných zařízení. Potřeba je také používat zabezpečené internetové připojení a zejména nikomu nesdělovat hesla a přístupové kódy.

Související články

Další články