Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Muži řekli, že jeho nemocný pes nejspíš brzy zemře. On využil krátkého času a pořídil emotivní časosběrné video

Máme pro vás další unikátní časosběrné video. Tentokrát je hlavním hrdinou pes, kterému nikdo nedával příliš mnoho šancí k přežití.

Filmař z Jižní Afriky Dave Meinert byl už od začátku života s novým psem smířený se skutečností, že doga Pegasus se mnoha let asi nedožije. A pokud ano, existovala velká pravděpodobnost, že bude slepá a hluchá.

Fenka totiž pocházela z nelegální množírny, kde byli psi chováni v otřesných podmínkách a mnoho z nich zemřelo nebo se narodilo s různými vadami. Meinert ji chtěl zachránit, a tak si ji vzal i přes podobné riziko. A aby měl na pejska památku, pravidelně si ho natáčel na kameru a pořizoval s ním časosběrné video.

Právě tady se však stalo něco úžasného. Pegasus se totiž měla stále k světu a místo krátké památky tak můžete pozorovat, jak čile roste z malého štěněte ve velkou dogu. Často sice stonává, ale nejsou to zdravotní problémy, které by se nedaly zvládnout.

Muž si kvůli častým pracovním cestám psa ovšem nemohl nechat a dal ho do rukou jiných opatrovníků. „Je teď součástí rodiny, která jí toho nabízí ještě víc, než jsem mohl já – obrovský trávník, nejlepšího kámoše v podobě další dogy a spoustu lásky. Jsem rád, že ji můžu čas od času navštěvovat a na krátkou chvíli si ji brát. I to je asi důvod, že v mém srdci je neustále se mnou,“ uvedl Jihoafričan.

Příběh dogy Pegasus nakonec tedy dopadl šťastně.

Související články

Další články